تبلیغات
قرن 21 - در خانه گلکاری کنیم
قرن 21
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ :میهن بلاگ 99
نویسندگان
در خانه گلکاری کنیم:

خرید گل

خرید گل , سفارش گل ,گلفروشی , گلفروشی آنلاین , خرید دسته گل , خرید تاج گل , سفارش دسته گل , سفارش تاج گل

امروزه در منازل ، آسری مانها ، رستورانها و موسسات مختلف مراقبت گل گیاه زینتی مورد توجه خواست مردم است . در گوشه کنار سالن ها اطاقها دفاترکار مکانی جهت مراقبت گلدان . یا گلهای بریده در نظر گرفته می شود . عموما گلهای بریده را در آب قرار می دهند گلدانهای زینتی را روی میز پذیرایی ، گوشه و کنار سالنها ، اطاقها و راهروها میگذارند با این تزئینات منظره جالبی به محل کار زندگی خود میدهند . با وجودی که در مراقبت این گلها دقت خیلی می شود معذالک بعد از چند روز یا چند هفته برگ گیاهان زرد شده گاهی خود گیاه پژمرده می شود و از بین می رود .مطالب آبعضی های این بخش علاقمندان به گیاهان زینتی و گلها را از نکاتی آگاه میسازد که دانستن آن برای سلامت ی شادابی گلهایشان ضرورت دارد . در یک تعریف اجمالی ، فن گلکاری رشته ای از علم باغبانی است که جنبه های عمل آوردن پرورش گیاهانی را که بنحوی از گل ، شکل عمومی گیاه یا میوه آنها از نظر زینتی مصرف می شود مورد بحث قرار می دهد .برای آشنایی خوانندگان با فن هنر گلکاری مطالب علمی عمومی را در دو سری جداگانه تحت عناوین : گلکاری عمومی و گلکاری خصوصی مورد بحث قرار می دهیم .
ـ گلکاری عمومی : در این بخش از کلیات بکار بردن اصول علمی جهت تربیت و پرورش گیاهان سخن گفته می شود . اطلاعات عمومی در زمینه روشهای کاشت تکثیر گیاهان چگونگی و کشت وسایل مورد نیاز باغبانی ، سازگاری گیاه با محیط شناسایی شرایط ضروری محیط برای کاشت گیاه از قبیل : گرما ، خاک هوا ، زطوبت مواد غذایی بیماری ها آفات گیاهی و روش های کنترل و مبارزه با ها و آفات از عبارت موارد ی هستند که پرورش دهنده گل می بایست از آنها مطلع باشد .
ـ گلکاری خصوصی : در این بخش درباره هرگیاه زینتی یا گل مورد نظر از جنبه های بالا بطور جداگانه بحث می نماید بجمله دیگر در این پارت آموزش های بکار بردن مبانی علمی عملی در آموزش کشت پرورش گیاهان و گلهای معین ی را مورد بحث قرار می دهد .
▪ موسسات و مراکز پرورش گل گیاه حاوی سه دسته کلی میشوند :
۱) موسسات تولیدی گل گیاه : این موسسات هرکدام به وسائل تولید و ساخت گلها گیاهان خاصی که پرورش می دهند مجهز هستند . جهت مثال : موسسه فقط گل اُرکیده عمل می آورد یا موسسه ای گل میخک تولید و ساخت می نماید . در این موسسات گلخانه ها دارای تجهیزات و وسعت خیلی با دریچه های زیاد جهت تهویه میباشند . در مرکز دیگری گیاهان زینتی گرمسیری عمل می آورند که گلخانه هائی با گرما رطوبت بیشتر یست . همچنین گلخانه هائی برای پیش رس کردن پیازهای گل ، تکثیر نباتات زینتی و تهیه و تولید گل بریده از قبیل : رُز گلایول و لیس در اختیار دارند . این موسسات به زمین فراوان آب کافی جهت خزانه کاری احتیاج دارند . در این مراکز متخصصین کار آزموده کارپرهزینه کارشناس بدون مشورت دائمی با مدیر موسسه کارهای خود را انجام می دهند . یعنی یکنفر کارگر قابل می داند چه موقع نهال را بکارد چه پیوند بزند خاک گلدانها را چه موقعی تعویض نماید آبپاشی را چه اندازه و در چه موقع انجام دهد .
۲) موسسات عمومی و شهری : مثل شهرداریها که مسئول اداره پارکهای عمومی میدانها ، درختان خیابانها و بلوارها ،سایر مکانهای شهری عمومی می باشند .این موسسات نیز بنوبه خود از امکانات ضروری جهت تکثیر کاشت و داشت گیاهان درختان زینتی مصرف می نمایند .
۳) افراد علاقمند : یا به جمله دیگر آماتورها که در باغ ، باغچه یا محیط بسته خانه آقسمت مان گلها را می کارند و نگاهداری می کنند
● گلکاری عمومی
الف) چطور گیاهان زینتی را در خانه پرورش دهیم ؟
امروزه عمل آوردن گلدانهای گل در منزل یکی از برترین سرگرمیهاست . گیاهان زینتی به ویژه در فصل زمستان قسمت عمده تزئینات داخلی منزل را تشکیل میدهند . بعلاوه پرورش نباتات در منزل برای افرادی که باغی در اختیار ندارند میخواهند کار های گلکاری داشته باشند حائز ارزش است . حتی برای افرادی که باغی در اختیار دارند و علاقمند به پرورش گل هستند این موضوع قابل تذکر است . با وجودی که منزل جهت پرورش و مراقبت گلها محل مناسبی نیست معهذا مردم به نگهداری گل در منزل علاقمندند . جهت پرورش گیاهان زینتی در منزل باید احتیاجات مهم آنها بهتریـن طرق کشت این قبیل گیاهان را بدانیم . در درجه اول بایستی گیاهانی را که از نظر برگ یا گل زینتی قابل نگهداری در منزل هستند بشناسیم آنها را گزینش کنیم و آموزش سازگاری و تطابق آنها را با شرایط درون منزل فرا گیریم . در صورت امکان باید مجموعه ای از گیاهان را جمع آوری کنیم که شرایط افزایش آنها در منزل با شرایط مکانی که طبیعت زندگی می کنند فرق نداشته باشد . به عنوان مثال : میزان گرما در منزل بایستی طوری تنظیم شود که گیاه شانس زندگی کردن را داشته باشد . اکنون که در بعضی منازل شوفاژ هست باید انواع بخصوصی از گیاهان زینتی را در منزل پرورش داد . اگر برگ فیکوس شما می ریزد و یا برگهای سیکلامن زرد می شود ، نباید فورا آنها را دور ریخت بلکه می بایست علت آنرا معرفت . برای مثال: اگر بطور مرتب آب سرد به گلدان سیکلامن بدهیم برگهایش بسیار زیاد زود زرد می شود . با وجود این مسلم است که بدون دقت و تلاش شما ، هیچطور عملی تضمین نمی شود .
عمل آوردن گیاهان در گلدان مثل فن آشپزی است . همان گونه ی که برای تولید و ساخت غذای مطبوع بایستی از اصول معین ی پیروی کرد در پرورش گیاهان بایستی مبانی علم گلکاری را آموخت تا موفق یتی بدست آورد .
ب) سازگاری گیاهان زینتی با محیط داخلی منزل ، باغ باغچه :
مفهوم سازگاری یا تطابق با محیط جمله از واکنش مناسب موجود زنده نسبت به شرایط محیطی است . به عنوان مثال : دسته ای از گیاهان با گاهی از شرایط محیطی از قبیل : خاک ، رطوبت روشنائی و خشکی هوا سازگارتر کم توقع ترند و در قبال تغییرات آنها معمولا عکس زیبا العمل مناسب دارند .در صورتیکه ارقام دیگر حساس ترند در صورت تغییرات خیلی شرایط زیستی ، از بین میروند . گلهائیکه پرورش دهندگان به بازار عرضه می کنند ، بدوا از طبیعت جمع آوری شده اند خیلی مهم آنست که ما محیط زیست طبیعی این گیاهان را بشناسیم . اما بسیاری از گلها بتدریج را با محیط سازگار می کنند ولی آن کیفیت ومرغوبیت و ابه احتمال زیاد لا استفاده ای را کع با تذکر به معرفت سازگاری با محیط زیست حاصل می شود بدست نمیآورند. پس در درجه اول بایستی احتیاجات گیاهانی را که میخواهیم در منزل پرورش دهیم بشناسیم . پرورش دهنده می بایست مطلع باشد که گل سیکلامن ، بنفشه آفریقایی سرخس ها و آفلاندرا گیاهان خانواده آناناس که جنگلی می باشند محیط مرطوب ضروری دارند . کاکتوس وبقیه نباتات باصطلاح گوشتی ، که بافت ضخیم داشته و بیابانی می باشند در مناطق خشک گرم در روشنائی شدید عمل آمده اند بهیچ وجه امکان رویش در باغ باغچه را ندارند ولی احتمـا لا چنانچه بخواهند در منزل آنها را مراقبت کنند ، بخصوص در فصل زمستان بایستی به آنها زیاد کم آب بدهند آنها را در محل روشن نزدیک پنجره قراردهند هرچند دراین مورد استثناهائی وجود دارد . تفکیک گیاهان رطوبت دوست خشکی پسند بخصوص جهت تولید کنندگان و گل فروشان حائز ارزش است . زیرا در گلخانه ها مغازه های گل فروشی محیط مرطوب آماده است و نمی بایست این دو نوع نبات باهم نگهداری شوند ( به مفهوم گیاه رطوبت دوست گیاه خشکی پسند ) چون بافتهای انواع کاکتوس نباتات گوشتی در محیط مرطوب نرم می شوند وضع طبیعی را از دست می دهند . بعضی از گلها سایه پسندند برخی به تغییرات شب و روز حساسند . اگر دسته ای از گلها مثل گل داودی را که ویژه مناطق جنوبی هستند و در روزهای ۱۲ ساعته گل می کنند به مناطق شمالی ببرند ، که در تابستان طول روز به ۱۶ ساعت میرسد گل نمی نماید . مگر اینکه طول روز کوتاه شود . به جمله دیگر این دسته از گیاهان در اوائل مهر ، که طول روز کوتاه می شود گل می کنند . در سالهای اخیر هزاران هزار گیاه در تاثیر عدم آشنایی مهارت مردم همین طور در تاثیر عدم سازگاری با محیط در منازل از بین رفته اند ولی با شناسائی گیاهان مقاوم مهارت در نحوه پرورش آنها عده ای از گیاهان زینتی را میتوان در خانه نگهداشت .نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 4 اردیبهشت 1395
سه شنبه 22 مرداد 1398 04:44 ب.ظ
I do agree with all of the concepts you've presented on your post.
They are really convincing and can definitely work.
Nonetheless, the posts are very quick for starters. Could you please extend them
a bit from next time? Thanks for the post.
چهارشنبه 9 مرداد 1398 04:39 ق.ظ
Every weekend i used to go to see this web site, for the reason that i want enjoyment, since
this this website conations in fact good funny data too.
جمعه 4 مرداد 1398 03:01 ب.ظ
I am regular reader, how are you everybody? This piece of writing posted
at this site is genuinely fastidious. pof natalielise
چهارشنبه 2 مرداد 1398 02:16 ب.ظ
Just desire to say your article is as surprising.
The clearness in your post is simply cool and i could assume you're an expert on this subject.
Well with your permission allow me to grab your RSS
feed to keep up to date with forthcoming post.
Thanks a million and please continue the gratifying work.
دوشنبه 31 تیر 1398 11:28 ب.ظ
Thanks for ones marvelous posting! I definitely enjoyed reading it, you're a great
author.I will make certain to bookmark your blog and may come back in the future.
I want to encourage you continue your great work, have a nice morning!
natalielise pof
یکشنبه 30 تیر 1398 09:09 ق.ظ
Your means of describing all in this article is really pleasant, all be capable of simply know
it, Thanks a lot.
جمعه 28 تیر 1398 05:29 ق.ظ
Thank you, I have recently been looking for info approximately this subject for a
long time and yours is the best I have discovered so far.
But, what in regards to the conclusion? Are you positive in regards to the supply?
سه شنبه 18 تیر 1398 07:30 ق.ظ
Hello colleagues, how is the whole thing, and what you
desire to say concerning this post, in my view its really awesome for me.
سه شنبه 28 خرداد 1398 03:42 ق.ظ
Ridiculous story there. What happened after? Take care!
چهارشنبه 22 خرداد 1398 12:04 ب.ظ
Hello everyone, it's my first go to see at this website, and post is truly fruitful for me,
keep up posting such articles or reviews.
دوشنبه 20 خرداد 1398 09:34 ب.ظ
I visited several web pages however the audio quality for audio songs current at this site is really wonderful.
یکشنبه 19 خرداد 1398 05:57 ق.ظ
Hello, i feel that i noticed you visited my weblog
so i came to return the favor?.I am attempting to in finding things to improve my site!I assume its adequate to use some
of your ideas!!
پنجشنبه 16 خرداد 1398 10:33 ب.ظ
I've been browsing online more than three hours today, yet I
never found any fascinating article like yours. It is pretty price sufficient
for me. Personally, if all site owners and bloggers made good content material as you did, the
net shall be much more helpful than ever before.
پنجشنبه 16 خرداد 1398 05:06 ب.ظ
My brother suggested I might like this web site. He was totally right.

This post actually made my day. You cann't imagine just how much time
I had spent for this info! Thanks!
چهارشنبه 15 خرداد 1398 10:16 ق.ظ
Nice blog here! Also your website loads up very fast!
What web host are you using? Can I get your affiliate link to your
host? I wish my web site loaded up as quickly as yours lol
یکشنبه 12 خرداد 1398 05:57 ب.ظ
Excellent goods from you, man. I have understand your stuff
previous to and you are just too great. I actually like what you have acquired
here, certainly like what you are saying and the way in which you say
it. You make it entertaining and you still care for to keep it wise.

I can not wait to read far more from you. This is actually a terrific web site.
جمعه 10 خرداد 1398 02:15 ق.ظ
I like what you guys are up too. This type of
clever work and reporting! Keep up the superb
works guys I've you guys to my blogroll.
جمعه 27 اردیبهشت 1398 08:06 ب.ظ
best erectile dysfunction http://viagralim.us best erectile dysfunction !
Excellent way of telling, and good article to obtain data concerning my presentation topic, which i am going to deliver in academy.
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 04:29 ب.ظ
Hi there to every one, for the reason that I am actually eager of reading this blog's
post to be updated daily. It includes fastidious information.
سه شنبه 20 فروردین 1398 02:07 ق.ظ
Hello, i think that i noticed you visited my blog so i came to return the want?.I'm
trying to in finding things to enhance my website!I assume
its good enough to use some of your concepts!!
یکشنبه 18 فروردین 1398 07:47 ب.ظ
magnificent post, very informative. I wonder why the other experts of this sector
don't realize this. You must continue your writing.
I'm confident, you have a huge readers' base already!
شنبه 17 فروردین 1398 02:10 ق.ظ
Having read this I believed it was very enlightening. I appreciate you spending some time and effort to put this short article together.
I once again find myself personally spending
a significant amount of time both reading and commenting.

But so what, it was still worth it!
پنجشنبه 15 فروردین 1398 09:04 ب.ظ
Woah! I'm really loving the template/theme of this blog.
It's simple, yet effective. A lot of times it's very hard to
get that "perfect balance" between usability and
visual appeal. I must say that you've done a excellent job with this.
In addition, the blog loads extremely quick for me on Safari.
Exceptional Blog!
پنجشنبه 15 فروردین 1398 12:44 ق.ظ
Currently it looks like Movable Type is the top blogging platform available right now.
(from what I've read) Is that what you're using on your blog?
سه شنبه 13 فروردین 1398 04:04 ق.ظ
What's up to all, because I am truly eager of reading this webpage's post to be updated regularly.
It contains pleasant information.
یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 06:12 ب.ظ
Hi would you mind letting me know which webhost you're using?
I've loaded your blog in 3 completely different internet
browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.
Can you recommend a good internet hosting provider at
a fair price? Many thanks, I appreciate it!
سه شنبه 28 شهریور 1396 02:30 ق.ظ
Hey there! I realize this is kind of off-topic however I had to ask.

Does managing a well-established blog like yours take
a lot of work? I'm completely new to operating a
blog but I do write in my journal daily. I'd like to
start a blog so I can share my own experience and views online.

Please let me know if you have any suggestions or tips for new aspiring blog owners.
Thankyou!
سه شنبه 17 مرداد 1396 03:18 ب.ظ
It's going to be end of mine day, except before ending I am reading this enormous
article to improve my knowledge.
جمعه 13 مرداد 1396 05:34 ب.ظ
Fantastic items from you, man. I have take into account
your stuff previous to and you are simply too magnificent.
I actually like what you have obtained here, really like what you
are saying and the way wherein you are saying it. You're making it
enjoyable and you continue to care for to keep it wise.

I cant wait to learn much more from you. That is really a great website.
دوشنبه 9 مرداد 1396 04:03 ق.ظ
After I originally left a comment I appear to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on each time a
comment is added I recieve 4 emails with the same comment.
Perhaps there is a way you are able to remove me from that service?
Appreciate it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی